No comments

Od hlavního náčelnictva všem skautkám a skautům

Milé sestry a milí bratři,

po delší odmlce se v tomto období snažíme vrátit k naší běžné skautské činnosti. Jelikož jsme si vědomi obtížného období způsobeného šířením Covid-19 a řadou s tím souvisejících omezení, bychom vám všem nejprve rádi poděkovali za snahu udržet veškeré skautské činnosti v chodu. Velký dík patří za konání všech forem táborů, které se vám přes obtížné podmínky podařilo přes prázdniny uspořádat.

Do další činnosti vám přejeme mnoho trpělivosti. A to především s měnícími se podmínkami pro naši činnost. Jsme přesvědčení, že se vám daří sledovat aktuální nařízení jak vlády, tak vašich místních samospráv a dalších úřadů. Kdybychom vám mohli být jakkoliv nápomocni neváhejte se na nás obrátit.

Doufáme, že situace se brzy zlepší natolik, abychom se mohli zase všichni setkávat při naší činnosti tak jako jsme byli dlouhá léta zvyklí.

Se stiskem levičky,
Hlavní náčelnictvo

Závěrečný víkend Svojsíkova vůdcovského kurzu

S ohledem na aktuálně vyhlášený nouzový stav rozhodlo vedení SVK takto: Celý příspěvek

2 komentáře u textu s názvem Smutná zpráva

Smutná zpráva

S velkým smutkem Vám za celé hlavní náčelnictvo oznamuji, že bratr Jan Chlumecký – Vlk, starosta našeho spolku Skaut – český skauting ABS tragicky zahynul dne 21. 2.2018 ve věku 43 let při dopravní nehodě. Pro jeho rodinu i pro nás je to velká ztráta. Věnujte mu prosím tichou vzpomínku. Čest jeho památce.
Nadace ADRA vyhlásila sbírku na pomoc jeho rodině – ženě a dvěma dětem. Odkaz https://www.adra.cz/nadace-adra/verejna-sbirka
tento odkaz je pro dary on-line

Smutná zpráva

14. 1. 2018 nás také náhle opustila, ve věku 64 let, sestra Marie Doupovcová – Majka, obětavá skautská vůdkyně, činovnice, dobrá duše a kamarádka ze střediska „Čante“ ve Zlíně. Čest její památce.

Svojsíkův kurz a lesní škola 2015

V termínu od 15.-22. srpna 2015 proběhly Svojsíkův vůdcovsky kurzy a Svojsíkova lesní škola pro dívčí i chlapecký kmen.

Návštěva v tajemné zahradě

XV. setkání družin Skauta ABS

Na letošní setkání družin nás pozvalo středisko Gatagewa v termínu 16. – 18. října 2015 do skautské osady střediska „Lípa“ v Roztokách u Prahy. Své zastoupení zde měla střediska Lesní moudrost, Pangea, Pětiistá růže a samozřejmě Gatagewa.
Všichni se sjeli v pátek pozdě večer za velkého deště. Uvítání teplým čajem bylo příjemné a díky počasí se šlo rovnou spát.
V sobotu ráno už nepršelo, a tak celý program od nástupu až po večerní heň probíhal bez problémů a v pohodě. Celý příspěvek

Ivančena 2014

25. – 27. 4. 2014

Pátek:

Sraz na výpravu Ivančeny byl u pošty. Přišli: Pírko, Sekáč, Kuba, Honza R., Lenka, Arini, Garp, Myšák, Martin, Stín, Rian, Skukum, Papao, Ewernya, Tom a Vočko.

Až jsme přišli všichni, tak jsme se odebrali do vestibulu hlavního nádraží a počkali jsme, až pojede rychlík. V rychlíku moc místa nebylo, tak jsme si přisedali k někomu jinému. Celý příspěvek

Wetemaa

Úvod

Legenda hry je převyprávěním děje knihy Adama Andrese Wetemaa, knihy o osudu jedenácti družiníků krále Gudleifera, jak ji sepsal Ceredig Mořeplavec.
Hra je rozdělena na 3 části, všechny se odehrávají až na letním táboře.
I. Shánění
II. Cesty pro relikvie – shromáždění relikvií
III. Sjednocení země ÉLLAD – bitva a slavnost sjednocení země

Celý příspěvek

6 komentářů u textu s názvem Nové vlčácké stopy – Zelená stopa (vzhled)

Nové vlčácké stopy – Zelená stopa (vzhled)

Na přiložených obrázcích se můžete podívat na návrh nových stop. Budeme rádi pokud se k jejich obsahu (založen samostatný příspěvek) a formě vyjádříte. Rádi bychom kdyby nový vzhled a upravený obsah splňoval Vaše požadavky tak, aby jste je mohli bez problémů využívat v rámci Vašeho programu se smečkou.

Vaše připomínky prosím piště do komentářů k tomuto článku, tak aby se k nim mohli případně vyjádřit i ostatní.

Očekáváme diskuzi především od našich bratrů, ale určitě uvítáme nějaké inspirativní názory i od našich sester.

Za náčelnictvo chlapeckého kmene,
Kuba

3 komentáře u textu s názvem Náměty na rozšíření stránek

Náměty na rozšíření stránek

V tomto diskuzním vláknu můžete přidávat své náměty na informace nebo nové funkcionality, které byste rádi viděli na našich webových stránkách. Dozvíte se zde také o chystaných a zaváděných novinkách na stránkách.