Luk se představuje

Druhý chlapecký oddíl, Středisko pětilisté růže Jindřichův Hradec
No comments

Zimní expedice Povodí Lužnice

V sobotu 24. února 2018 se konal další ročník tradiční zimní expedice, na kterou byli kromě členů oddílu zváni také jejich rodiče, bývalí členové a přátelé našeho oddílu. Letos jsme se vydali do CHKO Třeboňsko, trasa vedla ze Suchdola nad Lužnicí podél řeky Lužnice a vodních děl Jakuba Krčína do rybníkářského města Třeboň. Oproti minulým letům byla účast poměrně malá, účastníků bylo pouze osm, ostatní se zřejmě zalekli mrazivého počasí či měli na tento termín naplánováno již něco jiného. Nicméně udělali velikou chybu, že se k nám nepřidali, jelikož o hodně přišli.

Celý příspěvek

No comments

Oddílová výprava po Jindřichově Hradci

V sobotu 27. ledna se náš Druhý chlapecký oddíl vydal na netradiční výpravu, a to sice do ulic našeho rodného města Jindřichův Hradec. Hlavním cílem bylo navštívit a poznat historická a jinak významná místa v našem bydlišti. Naučnou stezku si pro nás připravili bratři Maty (rádce družiny Mývalů) a Čak (podrádce družiny Mývalů). Porozhlédli jsme se po historickém centru, starší bratři ukázala menším vlčatům, kde se nachází například pošta či radnice. V neposlední řadě jsme se podívali k židovskému hřbitovu, u kterého míval náš oddíl svého času svou klubovnu. Akci jsme ukončili u naší současné klubovny, kde jsme si opekli vuřty a zahráli několik her.
Celý příspěvek