Setkání Vůdců a vůdkyň

Naše setkání tradičně proběhlo 1. 2. 2020 v klubovně střediska „Gatagewa“ v Praze. Zastoupena byla střediska Pětilistá růže, Lesní moudrost, Gatagewa, Šavani, Tilia, omluveni byli bratři a sestry ze středisek Javor, Šlapanice a Čante.

Byli jsme seznámeni s tím, že pro rok 2020 má náš spolek více než 400 členů, tzn. o cca 60 více než v loňském roce. Vítězem soutěže „Nová desítka“ se stalo středisko Pětilisté růže z Jindřichova Hradce a odvezlo si tak putovní trofej.

Následně jsme se navzájem seznámili s tím, jak probíhala činnost v roce 2019 v našich střediscích. Všechna střediska měla letos připravené pěkné a obsáhlé prezentace, a bylo vidět, že všude se opravdu skautuje.Díky za obětavou práci všem činovníkům.

Dozvěděli jsme se o plánech našeho spolku  v blízké i vzdálené budoucnosti.

• 18. – 20. září 2020 proběhne jubilejní, 20., setkání družin, které bude pořádat v Neslovicích středisko Tilia
  • 17. – 19. září 2021 budeme pořadateli workshopu WFIS, který proběhne na Orlovech.
  • 30.7. – 6.8. 2022 – proběhne Eurocamp WFIS v Rakousku. Určitě na něm budeme mít své zástupce
  • 12. – 19. 8. 2023 budeme pořádat společně se Svazem skautů a skautek ČR Woodbeads training WFIS, včetně jeho mezinárodní části.

Středisko Lesní moudrost, které je letos pořadatelem tradičních krajských závodů pozvalo k účasti všechna střediska. Závody proběhnou 8. – 10. 5. 2020 na skautské základně Strážná. Také zazněla ppozvánka na letošní tradiční akci „Výstup na Ivančenu„, který tradičně pořádáme společně se Svazem skautů a skautek ČR.

Náš spolek letos slaví 20 narozeniny. Jak všichni víme, byl založen 6. 1. 2000, Střediska byla seznámena s výzvou k oslavě našich narozenin. Záleží na každém jednotlivci, družině, oddílu, středisku, jak se k ní postaví a přijme-li ji za svou. Určitě ano.

Pak už přišel čas setkání ukončit pokřikem hnutí a rozjet se do svých domovů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je hanka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.