Doporučení Hlavního náčelnictva k současné situaci se šířením coronaviru COVID-19

Vážené sestry a bratři,

dne 10.3. vyhlásila vláda České republiky další mimořádná protiepidemiologická opatření v souvislosti s šířením koronaviru COVID -19. Každý občan našeho státu je povinen dodržovat opatření, která budou postupně vyhlašována vládou ČR  a situace se bude měnit každým dnem. Proto Vás, vůdce oddílů, středisek a všechny činovníky žádáme, abyste  dále svoji skautskou činnost na všech úrovních vedli podle těchto  platných opatření a podle Vašich individuálních podmínek  v návaznosti na tato opatření a podle momentální nákazové situace v místě Vašeho působení. Tam, kde budete nuceni respektovat nařízení provozovatele nebo vlastníka klubovny, bude možná nutné i schůzky přerušit nebo přemístit jinam.

Dále Vás žádáme, aby jste při své činnosti zařadili edukaci dětí v dodržování základních  hygienických pravidel, které může udělat každý k prevenci šíření onemocnění koronavirem (COVID-19)  tj.  časté důkladné mytí rukou vodou a mýdlem, nedotýkání se očí, nosu a úst neumytýma rukama; vyhnout se úzkému kontaktu do 2 m s osobami, které mají akutní respirační infekci . Tímto můžeme na naší úrovni jako vůdcové aktivně přispět k prevenci nákazy.

Se stiskem levičky Hlavní náčelnictvo