Usnesení ustavujícího sněmu Skauta – českého skautingu ABS, konaného 25.11. 2000 v Brně

Schvaluje a bere se souhlasem na vědomí:

• zprávu o činnosti přípravného výboru
  • zprávu o hospodaření
  • jako prozatímní právní základ sdružení Stanovy, předložené přípravným výborem schválené ministerstvem vnitra 6. ledna 2000 a upravené ustavujícím sněmem
  • znění slibů, zákonů, hesel a příkazů pro všechny věkové kategorie
  • znak a slibový odznak Sk
  • volební řád a klíč pro účast na dalším sněmu Sk
  • informace o hospodářsko právních jednáních
  • informace o jednáních, k získání podmínek pro práci v oddílech (pojistné, majetek)
  • výši členských příspěvků pro rok 2001 – 50 Kč, nově registrovaní členové 80 Kč
  • registrační pravidla pro rok 2001

Uděluje:

• absolutorium přípravného výboru.

Volí:

• na období do řádného sněmu v souladu se stanovami představitele skauta:
  • starostu Vladimíra Volka, Ing.
    náčelní DK Hanu Kvapilovou, Ing.
    náčelníka ChK Jaroslava Čápa
    předsedkyni RK Yvonu Bouškovou, Ing.
    1. člena RK Jiřího Hvozdeckého
    2. člena RK Václava Kaňku

Ukládá:

• aby vedoucí v oddílech realizovali usnesení sněmu a postupně zajišťovali plnění úkolů se zřetelem na prioritu výchovné práce.
  • představitelům Sk jednat v duchu přijatých zásad s ostatními skautskými sdruženími, s cílem vytvoření asociace skautských organizací a sledovat vývoj v hnutích dětí a mládeže v ČR, s cílem připravit pro příští sněm informaci o této věci.
  • zvoleným činovníkům, aby si podle vlastního uvážení vytvořili pracovní skupiny.
  • zvoleným činovníkům, aby spolupracovali s orgány státní správy a všemi církvemi v souladu se schválenými stanovami.
  • všem skautkám a skautům, aby hledali ve skautingu cestu k naplnění humanistických ideálů TGM a dalších duchovních hodnot.

Rozhodl:

• příští řádný sněm svolá nejvyšší náčelnictvo v roce 2001

Ing. Vladimír Volek v.r.
starosta

V Brně 25.11.2000

Příspěvek byl publikován v rubrice Dokumenty a jeho autorem je Jakub Skácel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.