Eurocamp 22 nebude

Na  interneové konferenci WFIS bylo poměrem 32 : 11 odhlasováno zrušení konání Eurocampu v Rakousku, a to z následujících důvodů:

•  značné finanční riziko pro pořadatele. Není jasné, jaké budou v tom termínu stále stoupající ceny potravin a dalších komodit a nelze tedy stanovit předem odpovídající poplatek.
  •  V současnosti je nejenom neúměrně drahé cestování, ale také řada přímých letů je zrušena a vyžadují přestupy. To je problém účastníků, kteří to mají do Rakouska dále než my, což je většina
  • obava s komplikacemi z onemocnění Covid-19. Pokud by se u někoho vyskytly příznaky, znamenalo by to, dle rakouských pravidel, pobyt v nemocnici až do negativního testu. To by mohlo zasáhnout do návratu ucelené skupiny (zamluvené lety, možnosti dospělých zůstat s dítětem, atd.)

Zaslané zálohy budou vráceny na účty ze kterých přišly.