TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut - český skauting ABS

Malenická 1791
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz

Zpráva

Jarní setkání vůdců a vůdkyň

Konalo se 12. a 13. 3. 2005 v klubovně střediska „Gatagéwa“ za účasti zástupců téměř ze všech středisek.

Setkání bylo tentokrát vysloveně pracovní, protože nás v měsíci květnu čeká další řádný sněm, a tak se bilancovalo a diskutovalo o tom, co je třeba předložit sněmu ke schválení. Také byla řeč o letních táborech, registraci, akcích připravovaných na léto a na podzim.

Bylo navrženo, že bychom měli mít určitou oficiální formu poděkování a ocenění těm, kdo nám nezištně pomáhají. Pracovní název vyznamenání, které jsme se dohodli navrhnout je zatím “ Štít sv. Jiří“ – poděkování formou medaile či odznaku za mimořádný čin pro jednotlivce, např. za záchranu života nebo mimořádných hodnot, bez rozlišení věku a označení na kroji.

Shodli jsme se i na potřebě vytvořit poděkování „nečlenům“ nebo i velmi zasloužilým členům za mimořádnou pomoc hnutí. Navržen je grafický list se samostatným poděkováním formou dopisu.

Dále byla řeč o uznávání kvalifikace u nově příchozích dospělých členů. Bylo dohodnuto, že u nově příchozích dospělých členů z Junáka nebudou uznávány čekatelské zkoušky (vzhledem k rozdílnému pojetí a rozdílné věkové hranici pro skládání těchto zkoušek) Vůdcovské zkoušky je navrženo uznávat, ale dotyční projdou rozdílovým pohovorem, který bude pořádat Náčelnictvo. Otázky kvalifikace nově příchozích z jiných sdružení budou řešeny individuálně, eventuálně s ohledem na pravidla na jakých se dohodne Asociace skautských sdružení ČR.

Je navržena úprava jednoho článku stanov (přesné znění navrhované úpravy obdržela střediska spolu s informacemi o konání sněmu) a návrh na označení „služebních let“ na kroji.

Tento sněm bude také volební. Do funkcí jsou navrženi tito bratři a sestry:

Starosta: Ing. Vladimír Volek – Trpas, Liberec

Místostarostka: Ing. Iva Macková – Fundová, Litoměřice

Náčelník CHK: Václav Kaňka – Fox, Sedlec-Prčice

Místonáčelník CHK: Petr Atanasčev – Kalumet, Brno

Náčelní DK : Ing. Hana Kvapilová – Ježek, Čáslav

Místonáčelní DK: Eva Řeháková – Malá Eva, Náchod

Předseda revizní komise: Jan Chlumecký Vlk, Tábor

Členové RK: MVDr. Václava mazourová – Vendy, Neslovice

Vendelín Janata – Venda, Praha

Abychom stále jen nepracovali, promítli jsme si „videoklipy“ natočené na únorovém setkání RS.


Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je Jakub Skácel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře