TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut – český skauting ABS

Malenická 1791/13,
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz
$ 61200022/5500
70103054

Zpráva

Putování Kahanem 8. 5. 2024

Státní svátek 8. května už desítky let všechna střediska na jižní Moravě věnují společným krajským závodům. Střediska se pravidelně střídají v organizování, jehož jsme se letos chopili my. S bratry a sestrami z Brna, Syrovic a Šlapanic jsme se v hojném počtu setkali na střelnici v Babicích u Rosic, malebné vesničce, jíž prochází úzkokolejná železnice a spousta značených turistických tras vedoucích k přírodním krásám. Navíc leží Babice uprostřed Mikroregionu Kahan, který sdružuje obce historicky a teritoriálně spojené s těžbou uhlí v nedalekých Oslavanech a Zbýšově. Těmito informacemi byly zajímavě doplněny tradiční skautské disciplíny.

Kromě zápolení ve znalostech a dovednostech ze stezek jsme si tak mohli vyslechnout zajímavé vyprávění místních archeologů z Vlastivědného spolku, pokusit se rozlousknout tajemství dosud neotevřeného železného zámku, sáhnout si na tisíce let staré nálezy nebo si popovídat s četníkem z Četnické stanice ve Zbýšově. Dvojice či trojice bratří a sester putovaly po fáborcích a pochodových značkách, aby se na osm kilometrů dlouhé, okruhu pokochali studánkami, rybníčkem a krásným lesem, ale především otestovali své znalosti koření, rostlin, stop, zvířat, zdravovědy, vyzkoušeli odhad vzdálenosti a mnoho dalšího. Na doběhnuvší pak v cíli čekaly za odměnu buchty z tradičního babického listového těsta a odznáčky a sirky se skautskou symbolikou. Časová náročnost některých disciplín nás trochu zaskočila, takže jsme se s bratry a sestrami z Brna a Šlapanic rozloučili dříve, aby stihli vlak domů, zatímco my jsme se ještě stihli poklidně rozloučit s hezky prožitým dnem.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným za jejich účast a aktivitu, a to jak závodícím dětem, tak i činovníkům na stanovištích. Za nás neslovské pak patří velký dík sestře Jitce, která přípravě jednotlivých úkolů, plánování trasy, komunikaci s hosty i materiálnímu zajištění celé akce věnovala obrovský kus času. Tak zase za rok!

S radostí sepsala sestra Merci, Tilia Neslovice

 

 

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je Jirina. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791/13, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře