TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut - český skauting ABS

Malenická 1791
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz

Zpráva

Potkali jsme se v Praze

Tradiční setkání vůdců a vůdkyň Skauta – českého skautingu ABS proběhlo v sobotu 25. ledna 2014 v Praze v klubovně střediska „Gatagewa“.

Bylo zde zastoupeno pět z osmi středisek. Sestry ze střediska Javor a Čante byly omluveny. Proč nebyl přítomen zástupce Šavanů není známo.

V první části setkání jsme si jako tradičně řekli, co se za uplynulý rok v našich střediscích odehrálo, v čem jsme byli úspěšní a v čem nikoliv. Je dobře, že těch úspěchů bylo více.

Pro rok 2014 jsme zaznamenali drobný nárůst dětských členů. Putovní trofej „Nová desítka“, kterou dostane středisko, které získá nejvíce nováčků připadla středisku „Gatagewa“ z Prahy. Každé středisko, které získá alespoň 10 nováčků dostává „čestné uznání“. Letos to byla střediska „Pangea“ ze Šlapanic a „Pětilisté růže“ z Jindřichova Hradce.

Po té mezi nás zavítala sestra Iva Macková-Fundová a povídali jsme si o skautské (a nejen skautské) etiketě. Jako tradičně to měla sestra Iva vše dobře a zajímavě připraveno a nechyběla ani zmínka o charitativních akcích v rámci nadace Adra pro kterou pracuje. Po té, co jsme se se sestrou Ivou rozloučili byl čas na oběd.

Řada jednotlivců i středisek podporuje projekt střediska „Šavani“ z Leštiny, který se jmenuje „Pojďte s námi ven“ a jehož cílem je vytvořit mobilní venkovní hernu, která bude mít široké využití při dětských dnech, akcích pro dětské domovy, mateřské školky a podobně.

Bratr Vlk podal informaci o Eurocampu WFIS, který proběhne v létě tohoto roku v Itálii nedaleko Říma. Budeme tam zastoupeni malou skupinkou 14 skautů, skautek a činovníků. V řádném termínu jsme se přihlásili a zaplatili první část účastnického poplatku, druhou musíme uhradit do konce dubna.

Přesně ode dneška za rok u nás proběhne  General Assembly WFIS. Jsme pořadateli této akce, a tak nás sestra Hanka informovala o tom, že je již zabezpečeno jak místo pro ubytování delegátů, tak místo pro jednání sněmu, což je to základní.
Bude třeba doladit organizaci a stravování, proto prosíme všechny, kteří chtějí pomoci, aby byli k dispozici o víkendu 23. -25. 1.2015 pro pořadatelskou službu.

Část odpoledne patřila samostatnému jednání kmenů – dívčího a chlapeckého – o inovaci a úpravě liliových lístků zejména v kategorii světlušek a vlčat. Jedná se o drobné obsahové úpravy a zásadní úpravy formy tak, aby byly pro naše mladší bratry a sestry více atraktivní.

Den rychle uběhl a tak jsme si ještě stačili říct o letošní akci na Ivančenu, kterou již tradičně pořádá středisko Lesní moudrost z Brna společně se Svazem skautů a skautek ČR.

A tak čas společně strávený byl nejen příjemný, ale i velmi pracovní a kromě dobrého pocitu ze setkání si řada z nás odvezla domů  i spoustu úkolů.


Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je hanka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře