Setkání družin

Letošní setkání družin pro nás připravilo středisko  Pangea ze Šlapanic.
Sešlo se na něm na sedmdesát bratrů a sester ze čyř středisek.Byli to zástupci středisek
Lesní moudrost (Brno)
Pětilisté růže (Jindřichův Hradec)
Gatagewa (Praha)
Pangea (Šlapanice)

Všechny zúčastněné jistě mrzelo, že  se letos nepotkali se zástupci středisek
Šavani (Leština)
Tilia (Neslovice).

Střediska Javor (Nová Role) a Čante (Zlín) byla omluvena.

V pátek večer jsme se všichni sešli v areálu Kynologického klubu, abychom se ubytovali, popřípadě si postavili stany.

Setkání bylo oficielně zahájeno v sobotu v 9,00 hod. slavnostním nástupem a hymnou hnutí. Po něm následovaly společné hry všech zúčastněných při kterých se seznámili všichni se všemi a ještě se dobře pobavili. Potud bylo setkání tradiční.

Po obědě vyrazily družiny z jednotlivých oddílů na závod jehož trasa vedla po okolí Šlapanic a na ní byly připraveny nejrůznější disciplíny vyžadující skautské a tábornické znalosti a dovednosti jako uzlování, práci s mapou a buzolou, znalost rostlin, zdravovědu a mnoho dalších.
Závod zabral prakticky celé odpoledne a hlídky, které se postupně vracely si opět společně hrály, což bylo fajn.

Po večeři byl zapálen oheň u kterého se zpívalo a bylo předvedeno i několik výstupů. Počasí nám přálo, trochu pršet začalo až po skončení ohně, ale to už jsme šli spát.

Nedělní ráno patřilo balení a úklidu tábořiště. Setkání bylo zakončeno opět slavnostním nástupem s vyhodnocením výsledků sobotního závodu a předáním diplomů. Potom už nezbývalo nic jiného než se rozloučit a vydat se na cestu k domovu.

Pangea UMÍÍÍÍ….! Díky za pěkný víkend a příští rok na viděnou nejpozději na jubilejním 15. setkání družin, nejlépe v kompletní sestavě !

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je hanka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.