Podzimní sobota v Nové Roli

Středisko „Javor z Nové Role uspořádalo víkendovou akci pro děti z mateřské školky a z 1.a 2 tříd základní školy.
Rozhodlo se tak seznámit děti i jejich rodiče se skautskou činností a získat nové členy do nové klubovny, kterou v dohledné době získají.
Starší skauti připravili pro děti překážkovou dráhu, poznávačku rostlin a živočichů, test správného a špatného chování, paměťovou obrázkovou cestu, skládání vlaštovek, tvoření z přírodnin….
Na jednotlivých stanovištích sbíraly body na svou kartičku. Mnohé děti třeba poprvé řezaly pilkou.
Pro druháky tu byl také malý vědomostní kvíz. Víte co je OCHECHULE, KARAMBOLA, KAPUSTŇÁK, OCÚN či MACOCHA? Celkem 10 zajímavých názvů živočichů rostlin i věcí. Kvízovou cestu procházely děti s rodiči, plný počet bodů však nezískal nikdo.

Akce byla zahájena zapálením ohně a zpěvem staré skautské písně „Stály báby u silnice“ za doprovodu kytary. A potom se děti rozeběhly soutěžit na jednotlivá stanoviště.
Mezitím se vařila na ohni v kotlíku polévka. Chutnala, protože velmi brzy zel kotlík prázdnotou. Děti si také mohly opéct donesené buřtíky.

S celkovými výsledky jsme byli děti seznámit ve škole, ale uvádět je nebudeme, protože důležité je zúčastnitse nikoliv vyhrát.
Přestože nám počasí celkem přálo nebyla velká účast, což nás mrzí zejména kvůli dětem, které mohly poznat něco jiného než počítač či televizi.
Je třeba poděkovat všem účastníkům z řad dětí i rodičů našeho střediska, kytaristovi Jirkovi, který námn přišel zahrát. Také děkujeme ředitelce MŠ za to, že jsme akci mohli uskutečnit na pozemku školky a paním kuchařkám, které pro děti připravily krásné sladké odměny.
Byla to zdařilá akce a určitě se ještě s některými účastníky uvidíme.

Hanka Horychová – Liška