Tradiční setkání V+V 2015

Své zástupce měla na setkání všechna střediska, kromě střediska Pangea. Neúčast byla řádně omluvena. Největší účast měli bratři a sestry ze středisek Pětilisté růže a Lesní moudrost.

Na dopoledne byla naplánována vycházka s bratrem Jiřím Zachariášem – Pedrem po památných skautských místech v Praze, a to v souvislosti s novou soutěží vyhlášenou Hlavním náčelnictvem.
Bohužel, bratr Pedro si přivodil zhmoždění zad, což mu nedovolovalo vycházku s námi realizovat. Sdělil  ale kam s námi chtěl jít a informace k tomu. Účastníci pak samostatně, byť trošku chaoticky, danou trasu absolvovali samostatně.

Odpoledne, po návratu do klubovny, následovala debata o činnosti, prezentace činnosti jednotlivých středisek, povídání o skautských relikviích a plánovaných akcích. Byla vyhlášena nová soutěž k oslavě 15. narozenin našeho společenství „Patnáctka“.

Členská základna Skauta ABS v letošním roce poklesla cca o 50 členů. Podmínky „Nové desítky“ naplnilo středisko „Gatagewa“ a  středisko „Pětilisté růže“, které si domů, do Jindřichova Hradce, odvezlo putovní trofej za největší počet získaných nováčků.

Večer se většina účastníků setkání rozjela do svých domovů.

Ti, kteří vzali vážně, že setkání je plánováno do neděle, zůstali.  Uskutečnila se plánovaná výměna zkušeností, nápadů, her, vyzkoušeli si práci s hmotou FIMO a podívali se na jediný hranný skautský film „Na dobré stopě“. Bylo to fajn a snad nás příště bude víc.