TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut - český skauting ABS

Malenická 1791
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz

Zpráva

General Assembly WFIS

O posledním lednovém víkendu se naši zástupci zúčastnili pravidelného sněmu World Federation of Independent Scouts (WFIS) v Hamburku. Atmosféra byla, jako vždy, příjemná. Všichni účastníci absolvují dlouhou a drahou cestu na vlastní náklady proto, aby nejen projednali co je třeba, ale hlavně, aby se vzájemně setkali, vyměnili si zkušenosti a podpořili se navzájem….

  • Proběhly volby předsedy evropského regionu, kterým byl opět zvolen bratr Margon Sorensen z Dánska.
  • Bratru Klausi Tegederovi, prezidentovi WFIS, bylo uděleno nejvyšší vyznamenání WFIS.
  • WFIS slaví v tomto roce 20. narozeniny a slavit se bude na workshopu v německém Laubachu 30.9. – 2. 10. 2016. Je to místo, kde byla WFIS založena, a kde se i naši zástupci prvně setkali s jejími členy před deseti lety. Všichni jsou zváni.
  • Byl představen Eurocamp 2018, který se bude konat v Anglii. Veškeré informace o něm jsou k najití na www.eurocamp18.com . Je to drahá záležitost, ale je ještě dost času (2,5 roku)  začít si na účast na něm šetřit, protože se jedná o opravdu jedinečný zážitek. Kdo opravdu chce, má šanci.
  • WFIS je již druhým rokem 3. největším mezinárodním sdružením skautů a skautek na světě.Má téměř 6 milionů členů a stále se hlásí noví.
  • Před 100 lety byla zahájena činnost vlčat a světlušek, takže naši mladší bratři a sestry mají v tomto roce slavné jubileum.
  • Bylo referováno o průběhu společných projektů „Circle of Friendship“, Scouts discovered World“ a nový projekt pro nejmladší – Bobry.
  • Našim zástupcům bylo popřáno k 15. narozeninám Skauta ABS

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy a jeho autorem je hanka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře