TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut – český skauting ABS

Malenická 179
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz
$ 61200022/5500
70103054

Zpráva

Zachraňte Zeměplochu

Legenda k Setkání vůdkyň a vůdců, rádců a rádkyň, rangers a roverů, činovníků 3.-5. 2.2017 v Praze

Seznamme se s Zeměplochou. Jistě nikoho nepřekvapí, že je to samostatný svět sám pro sebe, a že se v něm děje spousta podivných, normálním smrtelníkům nepochopitelných věcí a je plná magie a kouzel.

Slunce v ní stoupá pomalu. Když se totiž světlo dostane do silného magického pole, ztrácí smysl pro rychlost a. okamžitě zpomalí, protože na Zeměploše je magie neobvykle silná.
Hebké, žluté světlo svítání plynulo nad spící krajinou jako nazlátlý sirup. Pomalu se vršilo na horských úbočích  až nakonec dosáhlo Cori Celesti, desetimílového sloupu z šedého kamene a zeleného ledu, který představuje střed Zeměplochy. Sloup je sídlem krále  a jeho družiny. Takové svítání nebylo možné vidět nikde jinde.

Zeměplocha putuje hvězdným nekonečnem na zádech čtyř obrovských slonů stojících na krunýři gigantické želvy, jejíž jméno je velká A´Tuin. Jsou tu města, vesnice, hrady, pole, louky, lesy, jako všude jinde.

V jednom městě stojí stará věž nazývaná Věž umění a pod ní, v podzemí, se nachází proslavená Neviditelná universita. Zde se učili ti, kteří se chtěli stát mágy a čaroději. Nejlepší z nich pak měli možnost stát se členy královské družiny. Nyní však byla Neviditelná universita dost poničená a žáků bylo málo. Jak se to mohlo stát?

Hluboko v podzemí Neviditelné univerzity se nacházela místnost, jejíž stěny byly pokryty okultními symboly a větší část podlahy pokrývala osmicípá pečeť. Jediným kusem nábytku zde byl knižní pultík vyřezaný do tvaru ptáka, – no, upřímně řečeno, byla to spíše nějaká věc s křídly, kterou raději nebudeme blíže zkoumat – a ke stojánku byla mnoha masivními zámky připoutána velká, nijak výjimečná kniha. Desky měla potaženy (na rozdíl od ostatních magických knih)  lacinou napodobeninou kůže. Nejlépe by se dala popsat jako „mírně opotřebovaná“. Zavřena byla několika těžkými kovovými sponami bez náročného zdobení.

Mágové, kteří do místnosti nahlíželi zamřížovaným okénkem s údivem přihlíželi tomu, co se s knihou dělo. Byla zde, v místnosti, zavřena už spoustu let, a jediné, co se o ní vědělo bylo, že má v budoucnu sehrát důležitou roli při záchraně Zeměplochy. To, že se teď začínalo něco dít, nevěstilo nic dobrého.

Vzduch zhoustl a zavířil. Listy knihy se začaly strašidelným, pečlivě promyšleným způsobem vlnit a z knihy pomalu prýštilo modré světlo. Vzduch v místnosti se rozsvěcoval droboučkými blesky, které byly následkem vzplanutí menších prachových částeček v proudu syrové magie. Hřbet knihy zaplavila oktarína a purpurové hvězdičky. Z pultíku začal stoupat úzký proužek dýmu a kovové přezky spínající knihu začaly pomalu povolovat. Než se mágové vzpamatovali, vyřinul se z knihy silný proud oslepujícího světla, který v záplavě jisker narazil na strop a zmizel. Magický výboj způsobil, že ti, kteří byli v jeho bezprostřední blízkosti se proměnili v drobný hmyz podobný malým mouchám, a tím ztratili pro Zeměplochu význam. Tentýž výboj pak ještě natropil neplechu v prostorách Neviditelné univerzity a v jejím okolí. Tak se stalo, že přežili jen mágové, kteří v tu dobu nebyli v bezprostřední blízkosti univerzity, a ti, kteří byli členy královské družiny.

Kniha, o které je řeč , se jmenovala Oktávo, a jak z uvedeného vyplývá, nebyla to kniha obyčejná. Samozřejmě, existuje mnoho proslavených kouzelnických knih. Někdo by vám vyprávěl o Necrotelekomiconu, jehož stránky jsou psány na prastaré ještěrčí kůži, jiný by upřednostňoval Knihu promyšleného kráčení v čase za pět minut dvanáct, kterou sepsala údajně velmi líná lámaistická sekta. Další by zdůrazňoval, že grimoár První nůše legrace, jak je vědecky dokázáno, obsahuje jediný originální vtip, který ve vesmíru vznikl. Ale to všechno jsou ve srovnání s Oktávem pouhé bulvární plátky. Na jeho stránkách bylo uvězněno osm Velkých zaklínadel, a ta vedla vlastní tajný a složitý život. Jen se vědělo, že v rozhodné chvíli, až bude Zeměploše hrozit zkáza, musí být všech osm zaklínadel proneseno postupně, najednou a bezchybně. Nyní však osm zaklínadel opustilo Oktávo a rozletělo se neznámo kam. A to zrovna v době, kdy bylo pravděpodobné, že bude jejich pomoci zapotřebí!

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy a jeho autorem je hanka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře