Navažte kontakt s bratry a sestrami v zahraničí, zn. „levně“

Následující řádky jsou věnovány obnovenému projektu  výměny informaci s bobry, vlčaty, světluškami, skauty a skautkami ze zahraničí, zejména z Evropy, z asociací, které jsou členy stejné mezinárodní skautské federace jako my – WFIS. Podmínky jsou vymyšleny tak, aby nedocházelo k nedorozuměním či neodeslání informací, jak se stávalo v minulosti.

Za WFIS je vedoucí všech projektů sestra Natascha Pierard z Belgie.

Přihlásit se do kteréhokoliv z projektů je možné do 30.4. 2019 vyplněním a odesláním registračního formuláře na uvedenou emailovou adresu – každý projekt má svou. Pokud si na Regisračním formuláři objednáte odznaky, pamatujte, že cena 1 kusu je 1,50 euro + poštovné. To je pro všechny projekty stejné.

Registrační formuláře jsou ke stažení na těchto stránkách nebo na

Jednotlivé projekty jsou:

Sdílejte radost

projekt pro Bobry
Co musíte udělat?
Na adresu beavers@wfis-europe.org  odešlete nejpozději do 30.4.2019 registrační formulář. Potom připravte k odeslání poštou „balíček“ s:

• Fotografií své skupinky na které jste veselí
  • Nakreslené obrázky toho, co se vám u Bobrů líbí – může to být malovaný obrázek, koláž – cokoliv chcete
  • Zazpíváte a nahrajete svou oblíbenou písničku, abyste ji mohli také poslat
  • Vedoucí napíše několik slov anglicky o vaší činnosti.

Od vedoucí projektu obdržíte e-mailem adresu bobří kolonie v některé z evropských zemí a na tu pošlete co nejdříve svůj balíček. Výměnou dostanete podobný balíček od některé jiné bobří kolonie.

Registrační formulář

Přátelství spojuje vlčata a světlušky

projekt pro smečky, roje, šestky
Co musíte udělat?
Pořiďte fotku své šestky, roje nebo smečky spolu s vedoucími
Vyplňte registrační formulář a pošlete ho na email: cubsconnect@wfis-europe.org spolu s fotografií nejpozději do 30.4.2019
Potom si připravíte „balíček“ do kterého sepíšete následující informace:

• Co děláte na svých schůzkách
  • Název vaší smečky, roje, šestky
  • Mapu a informace o místě, kde žijete
  • Mapu a informace o zemi, kde žijete
  • Historku z letního tábora
  • Vlastní obrázky a cokoliv dalšího co o sobě chcete říct
  • Jedno foto smečky, roje, šestky s vedoucími
  • Poprosíte někoho z vedoucích, aby vše přeložil do angličtiny

Od vedoucí projektu dostanete emailovou adresu toho, komu máte svůj „balíček“ poslat. Na tento email napřed zašlete dotaz na konkrétní poštovní adresu na kterou ho máte poslat. Vyhneme se tak nedorozuměním při doručení.
Vy sami pak dostanete podobný balíček ze zahraničí.

Skauti objevují svět

projekt pro skauty a skautky
Co musíte udělat?
Pořídit fotku své družiny i s rádcem. Vyplnit registrační formulář a spolu s fotografií ho poslat na email: scoutdiscover@wfis-europe.org nejpozději do 30.4.2019
Pak začněte připravovat  „balíček“, který bude obsahovat:

• Mapu a informace o městě, kde žijete
  • Mapu a informace o zemi, kde žijete
  • Jméno a historii vaší družiny
  • Fotografii vaší družiny s rádcem, a nejlépe s vlajkou WFIS (pokud je pro vás dostupná)
  • Napište skautský slib ve svém jazyce
  • Můžete připojit ještě následující informace:
  • Popište tradiční jídlo z vašeho regionu, skautskou píseň, lidový tanec, legendu nebo pohádku, oblíbenou hru či rukodělnou techniku.

Od vedoucí projektu dostanete emailovou adresu na kterou napíšete dotaz na jakou konkrétní poštovní adresu máte svůj balíček poslat.
Svůj balíček pošlete na udanou adresu a na email vedoucí projektu napíšete, že jste balíček odeslali.
Dostanete balíček od jiné skautské družiny a o informace se podělíte se svými kamnarády.