PIONET WFIS

Projekt pro šikovné ruce a skautské družiny

Projekt je určený pro všechny skautské družiny evropského regionu WFIS. Trvá 9 měsíců a má dvě části, z nichž každá se bude vyhodnocovat. Může vyhrát jen jedna družina a bude to těžké.
Proč název „Pionet“?
Slovo Pioneering nechceme vysvětlovat, protože pokud někdo neví o co jde, nemá smysl, aby se do projektu hlásil..
NET je zkratka „Network“, protože internet umožní, aby projekt proběhl.
První část:
Každá družina nakreslí plán stavby či objektu, který chce vytvořit, a to včetně spotřeby materiálu, tzn. kolik a jak dlouhých tyčí, kolik metrů provazu a další detaily. Plánek i s údaji odešle nejpozději do 30.4.2019 na email: pionet@wfis-europe.org
Druhá část:
družina stavbu či objekt realizuje (nejlépe na letním táboře) a pořídí podrobnou fotografickou dokumentaci a zprávu o průběhu projektu. Tu odešle nejpozději do 30.10.2019 na výše uvedenou emailovou adresu.
Rádce družiny určí, co kdo bude dělat, aby každý měl na práci podíl a ve zprávě by mělo být zmíněno čím kdo přispěl.
Práce budou vyhodnoceny odborníky na vázané stavby. O vítězi rozhodne počet hlasů získaných v obou fázích projektu. Vyhodnocena budou první 3 místa.
Vítězná družina obdrží velmi speciální odměnu pro každého svého člena.
Družina, která se umístí druhá získá speciální odměnu pro každého svého člena
Družina na 3. míste získé pro každého svěho člena odměnu.
Každý účastník dostane speciální odznak a každá družina certifikát o účasti.
Jak se zúčastnit?
Družina učiní zásadní rozhodnutí o účasti a odešle na email pionet@wfis-europe.org. Zprávu v e znění např. Jsme družina XY z asociace AB z té či oné země a chceme se zúčastnit projektu Pionet. A od této chvíli popusťte uzdu fantazii, vymylsete technologii a tvořte.