TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut – český skauting ABS

Malenická 1791/13,
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz
$ 61200022/5500
70103054

Zpráva

Ivančena 2019

Skautské středisko Lesní Moudrost Brno

 


VÝZVA VŮDCŮM
Ivančena 2019
Pozvánka pro Tebe, Tvůj oddíl i středisko, na společnou akci Svazových a ABS skautů.

Pojeď s námi na IVANČENU a přidej Svůj kámen.

Jedná se o devátou společnou výpravu Svazových a ABS skautů na skautský památník pod Lysou horou.

Pokud nevíš, IVANČENA je:

památníkem skautů, kteří dostáli svému slibu až do krajnosti. Byli popraveni ustupujícími nacisty na samém konci války. Na původně malou kamennou mohylu přiváží každoročně kámen ze svého bydliště, tábořiště či osady skauti, turisté, trempové a další lidé, aby vzdali hold jejich hrdinství. Nyní má památník charakter kamenné kaskády.

Památník Ivančena se tak rozrůstá ročně o tisíce kamenů z různých koutů naší vlasti, ale i celé Evropy. Ivančena leží ve výšce 925 m. n. m. pod Lysou horou v Beskydech. Naše putování k ní začíná v sobotu u sokolovny ve Frýdlantu nad Ostravicí, povede přes obce Borová a Malenovice a pak horskou stezkou vzhůru na Ivančenu do výšky 925 m. n. m. Cestou na nás bude čekat pramen pitné horské vody i louka, na níž můžeme, jak lib, odpočívat. Nahoře může být ještě místy sníh, budou potřeba dobré boty. Naše cesta nahoru potrvá cca 3 hodiny. Můžeš však jít až na vrchol Lysé hory k vysílači…

Termín výstupu na Ivančenu je již stanoven, uskuteční se ve dnech
12. – 14. 4. 2019

Příjezd bude individuální nebo dle domluvy (viz. Níže), ubytování je zajištěno v sokolovně ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Program během výstupu je letos v režii Skautů ABS. Bylo by ale škoda přijet jen na sobotní výstup a zase honem pryč. Ve Frýdlantu jsou obchody a nějaké hry si určitě taky připravíte. Můžeme domluvit i další společný program. A bude i tradiční souboj slepých rytířů…

Kdo je z daleka a chybí mu finance na cestu – zkuste získat dotaci na tuto významnou vzpomínkovou akci třeba od Vašeho města. Mohawkové z Příbrami ze Svazových skautů tak úspěšně řešili výstup na IVANČENU po mnoho let.

O výstupu na Ivančenu si můžeš přečíst v kronice oddílu Stopaři Brno a fotky tam jsou taky.

Pokud jsi se rozhodl/la vystoupit se svým oddílem na IVANČENU, případně víš o dalších zájemcích, kontaktuj mě prosím na níže uvedeném kontaktu, a to do konce března. Přihlášeným pošlu před akcí ještě jeden upřesňující mejl.

Se stiskem levice, za středisko Lesní Moudrost Brno Tomáš Reichl – Tom Kontakt: tom.reichl@seznam.cz; 737 80 80 81


Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy a jeho autorem je Tom. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791/13, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře