TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut - český skauting ABS

Malenická 1791
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz

Zpráva

Workshop WFIS 2014

O víkendu 31. 10. – 2. 11. 2014 vyrazila  trojice – Vlk, Panda a Hanka – na workshop, který pořádali BPSA UK na táborové základně Linnet Clough Scout Camp nedaleko Manchesteru.

Po přistání v pátek v poledne jsme si prohlédli město, které na mnoha místech připomíná kulisu k příběhům Julese Verna. Využili jsme volného vstupu do Museum of Industry and Science, zajistili si jízdenky do obce Marple a zavolali na zaslané telefonní číslo, kdy tam dojedeme. Po vystoupení z vlaku na nás čekalo auto, které nás dovezlo na místo.
Během pátku se sešlo všech 80 účastníků z Německa, Španělska, Itálie, Irska, Dánska, od nás a těch, kteří zde byli na domácí půdě.

V sobotu ráno po slavnostním nástupu k vlajce se rozjel program, který byl bohatý. Účastníci si mohli vyrobit šípy, kožené drobnosti či pouzdra na nůž nebo doklady, dále bylo možné tvořit z vlny, vyrábět papírová přáníčka, létací papírovou raketu, péct Cornish pastry dle tradičního anglického receptu. Pod záhadným názvem pletení „Humi Kumi“ se skrývalo pletení náramků z gumiček.
Po obědě jsme absolvovali ukázku z výcviku sov a dravců. Každý si mohl půjčit rukavici a nechat si ptáka sednout na ruku, běžet s návnadou nebo si pohladit sovu. Kamery a fotoaparáty se nezastavily , protože všichni ptačí aktéři byli úžasní a také celkem ochotně pózovali pro objektivy.
Po skončení ptačího představení následovaly další aktivity – lukostřelba, házení podkovou, jízda na sudech, Morris dancing (místní lidové tance s rolničkami na nohách).
Někteří ještě dokončovali svou práci z dopoledne. Jednoznačně nejpopulárnější byla výroba šípů a vaření (tedy pečení).
Po dobré večeři byl nástup a po něm následovalo společné posezení na které byly slíbeny „English pub games.“ Kdo chtěl mohl si zahrát šipky, trochu netradiční kuželky, vyzkoušet svou šikovnost u velké Jengy (věže ze špalíků). Kdo chtěl hrál, kdo nechtěl povídal si s ostaními. Byl to velmi příjemný večer.

V neděli už zbývalo jen tradiční balení, pomoc s úklidem a zakončovací nástup na kterém se každý s každým rozloučil podáním ruky.A potom už zbývalo jen vydat se na cestu domů.
A tak jsme se v neděli před polednem opět ocitli v centru Manchestru a čas do dojezdu na letiště vyplnili prohlídkou Manchesterské katedrály.
Pak už jen dojet na letiště, kde jsme při odbavení byli podrobrni velmi přísné prohlídce, jak osobní, tak příručních zavazadel. Vše ale probíhalo taktně a slušně.

Bylo fajn potkat se starými známými, poznat další nové tváře. Organizace celé akce byla perfektní od dojezdu na místo konání přes ubytování, stravování, program a pohodu. Kloubouk dolů před našimi anglickými bratry a sestrami. Škoda jen, že se nás nezúčastnilo více.

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je hanka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře