Další úspěch v rámci WFIS

WFIS vyhlásila soutěž o nejlepší rukodělný výrobek a vyhodnocení provedla v jednotlivých věkových kategoriích. Ve věkové kategorii 14 let získala první místo Jiřina Klimešová Žigi ze střediska „Pangea“ Šlapanice se svým modelem letního tábora. Podívat i na ostaní vítěze se můžete v přiloženém čísle časopisu „Euroletter 1/2022 Celý příspěvek

Woodbeads 2022 – využijte dvojnásobné šance

Proč dvojnásobná šance?
Tato část WB se pořádá v naší republice, což znamená nižší cestovní náklady než cestovat do zahraničí a tím, že se nekoná Eurocamp budou mít mnozí z vás týden volna „navíc“. Podmínkou účasti je minimálně úspěšně složená vůdcovská zkouška. Celý příspěvek

Setkání V+V 2022

Proběhne v sobotu 2. 4. 2022 . v kluboivně střediska „Gatagewa“, Husitská 44, Praha 3. Začátek bude v 10:00 a konec přibližně v 16:00
Upozornění:
Celý příspěvek

Eurocamp 22 nebude

Na  interneové konferenci WFIS bylo poměrem 32 : 11 odhlasováno zrušení konání Eurocampu v Rakousku, a to z následujících důvodů: Celý příspěvek

I my pomáháme Ukrajině

Připojili jsme se k humanitární sbírce organizované Svazem skautů a skautek České Republiky ve spolupráci se skauty z města Užhorod. Na konto sbírky byla se souhlasem středisek zaslána částka 10.000,- kč z konta Skauta ABS a zároveň byli členové požádáni, aby zaslali příspěvek dle svých možností.Z naší strany se podařilo zajistit  nákup zdravotního materiálu a léků za výrobní cenu, což umožnilo nákup ve větším rozsahu. Celý příspěvek

Usnesení XI. řádného sněmu Skauta ABS

Konal  se  20. 11. 2021 v Praze.

Vzpomněli jsme bratrů a sester, kteří s námi již nemohou být. Čest jejich památce. Nezapomínáme! Celý příspěvek

24. dubna – svátek sv. Jiří

Na pátek  24. dubna u nás připadá svátek sv. Jiří. Jinde ve světě tento svátek připadá na 23. dubna.
Svatý Jiří, odvážný rytíř,  je patronem skautů. Podle legendy udatně bojoval s drakem, který představoval zlo. Všichni bojujeme se svými draky a jinak tomu není ani v této „době koronavirové“. Celý příspěvek

Závěrečný víkend VK – změna

Nazdar a dobrý den,
Tento dopis vám píšu z důvodu zásahu vyšší moci. Celý příspěvek

No comments

Doporučení Hlavního náčelnictva k současné situaci se šířením coronaviru COVID-19

Vážené sestry a bratři,

dne 10.3. vyhlásila vláda České republiky další mimořádná protiepidemiologická opatření v souvislosti s šířením koronaviru COVID -19. Každý občan našeho státu je povinen dodržovat opatření, která budou postupně vyhlašována vládou ČR  a situace se bude měnit každým dnem. Proto Vás, vůdce oddílů, středisek a všechny činovníky žádáme, abyste  dále svoji skautskou činnost na všech úrovních vedli podle těchto  platných opatření a podle Vašich individuálních podmínek  v návaznosti na tato opatření a podle momentální nákazové situace v místě Vašeho působení. Tam, kde budete nuceni respektovat nařízení provozovatele nebo vlastníka klubovny, bude možná nutné i schůzky přerušit nebo přemístit jinam.

Dále Vás žádáme, aby jste při své činnosti zařadili edukaci dětí v dodržování základních  hygienických pravidel, které může udělat každý k prevenci šíření onemocnění koronavirem (COVID-19)  tj.  časté důkladné mytí rukou vodou a mýdlem, nedotýkání se očí, nosu a úst neumytýma rukama; vyhnout se úzkému kontaktu do 2 m s osobami, které mají akutní respirační infekci . Tímto můžeme na naší úrovni jako vůdcové aktivně přispět k prevenci nákazy.

Se stiskem levičky Hlavní náčelnictvo

Několik vět k 22. únoru

Bratři a sestry,
Opět se blíží 22. únor, společný svátek skautů a skautek na celém světě. V průběhu let zde  již k němu a jeho historii bylo řečeno mnoho:

• kde se vzal a proč
  • že v ten den na sebe vzájemně myslíme a vzpomínáme na společně prožité okamžiky
  • že tuto tradici předáváme našim mladším bratrům a sestrám v oddílech
  • že nezapomínáme ani na naše staré bratry a sestry, kteří nás  na skautskou stezku nejen přivedli, ale pomohli nám po ní kráčet dodnes.

Pro letošek bychom se mohli, kromě toho všeho, co už je tradicí, zamyslet i nad něčím dalším, co určitě pomůže zlepšit svět kolem nás a nejen ten skautský. A pokud se nám podaří tu myšlenku převést do praxe, bude se nám v naší výchovné práci v družinách, oddílech a střediscích dařit. A o  co jde?
Osvětlí nám to  krátký příběh z daleké Indie, který zachytil Bruno Ferero v jedné ze svých knížek.

Jednoho dne přivedla jakási žena svého malého synka k  Matháma Gándhímu a požádala ho: „Řekni mu, ať nejí sladkosti. Tebe poslechne“. „Buď tak hodná a vrať se za tři dny“ odpověděl Gándhí.
Tři dny po té matka s dítětem přišla znova a Ghándí chlapci řekl: „Přestaň jíst sladkosti.“ Žena se divila: „Proč jsme museli tři dny čekat jenom na tohle?“ Gándhí odpověděl: „Protože před třemi dny jsem ještě sladkosti jedl taky“

Hlavní náčelnictvo, v souvislosti s tímto dvojkovým datem, přeje všem hodně síly při cestě po skautské, rodinné i osobní stezce a mnoho radosti z dosažených úspěchů.