Návštěva v tajemné zahradě

XV. setkání družin Skauta ABS

Na letošní setkání družin nás pozvalo středisko Gatagewa v termínu 16. – 18. října 2015 do skautské osady střediska „Lípa“ v Roztokách u Prahy. Své zastoupení zde měla střediska Lesní moudrost, Pangea, Pětiistá růže a samozřejmě Gatagewa.
Všichni se sjeli v pátek pozdě večer za velkého deště. Uvítání teplým čajem bylo příjemné a díky počasí se šlo rovnou spát.
V sobotu ráno už nepršelo, a tak celý program od nástupu až po večerní heň probíhal bez problémů a v pohodě. Dopoledne jednotlivé střediskové týmy absolvovaly soutěž ve skautských dovednostech, fyzických schopnostech, strategickém uvažování a seznámily se trochu s místem našeho pobytu.
Odpoledne patřilo společnému programu a všichni jsme si ho užili v dobré náladě při hrách připravených pro nás sestrou Želvičkou ze střediska „Čante“ a pátrácí „pyrotechnické“ hře, kterou pro nás připravil bratr Kráťa.
Večer byl dobře – technicky i programově –  zvládnutý slavnostní oheň. Hranice a dřevo dovezené za tímto účelem už v létě krásně hořelo a střediska si připravila velmi dobrý program.
V neděli ráno jsme se sešli na nástupu, abychom se rozloučili s jubilejním, 15.setkáním družin, které se všestranně vydařilo. Každý účastník dostal nášivku k 15. narozeninám Skauta ABS, která je pouze pro jeho účastníky.
A všichni se příští rok těšíme do Jindřichiova Hradce, kde to uičtě bude stejně super!

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je Jakub Skácel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.