TOPlist

Skaut – český skauting ABS

Welcome!

If you are scout, you will be scout forever...
On these websites you can see reports from activities of the Skaut ABS. It is non-political, non-governmental, non-profit
EN making association.
More about us in English

Skaut – český skauting ABS

Malenická 1791/13,
Praha 4, 148 00
+420 604 479 977
@ skautabs@skautabs.cz
$ 61200022/5500
70103054

Zpráva

Jak jsme zachraňovali čas

Tradiční setkání vůdců a vůdkyň dává od loňského roku možnost účasti i roverů, rangers, kteří pomáhají při vedení oddílů, rádců a rádkyň…. Má to být setkávání nejen pracovní, ale i osobní. Letos byla zastoupena střediska Gatagewa, Pangea, Javor, Lesní moudrost a středisko Pětilisté růže, a to jak vůdci a vůdkyněmi, tak mladšími.

V sobotu ráno jsme zahájili boj s auditory tím, že jsme se snažili zachránit promarněné roky. Vlastně celé století, které chtěli auditoři získat, a tak přiblížit lidi k jejich zániku.. (Terry Prattchet, Zloděj času)

Před námi byly tři úkoly:

 • Navštívit určená místa svázaná se skautskou historií na kterých jsme získali část ztracených roků,
 • Najít památníky nejvíce promarněných let v minulém století, což byla 1. světová válka, 2. světová válka a období totality.
 • Zachytit současné okamžiky prostřednictvím ankety o osobnostech spojených se skautingem a natočení reportáže a spotu o skautingu pro televizní vysílání

Bylo to nejen zajímavé, ale i dobrodružné, protože v Praze bylo v sobotu 6.2.2016 velmi rušno. Nicméně my jsme se při plnění úkolů dobře bavili a nepřišli k úrazu. Účastníci zaznamenali zejména následující okamžiky:

 • Odpovědi lidí v průběhu ankety, kdy jen jedna paní, jak se ukázalo bývalá skautka, odpověděla na všechny naše otázky ochotně a správně. Jinak byly reakce lidí jako z pořadu „Nikdo není dokonalý“
 • Setkávání a soupeření s ostatními týmy při shromažďování času
 • Překvapení z rozkvetlé jabloně v Petřínských sadech
 • Nenápadné rozptýlení apokalyptických jezdců v okolí Betlémského náměstí
 • natáčení reportáže a spotu, hledání Chaosu

Líbilo se také

 • úžasné večerní pohoštění v barvách duhy na počest toho, že se nám podařilo zachránit ne jen jedno století, ale hned dvě
 • promítání videí z minulých akcí Skauta ABS
 • hry jako Želvy, živý uzel dobrého skutku, inzerát
 • Vlkovy budíčky
 • Celková dobrá nálada na setkání, všichni se cítili příjemně

V sobotu po návratu do klubovny proběhlo povídání o tom, co je v jednotlivých střediscích nového, byla předána „Nová desítka“ – trofej pro středisko Tilia a diplomy pro středisko Gatagewa a Pětilistá růže. Bylo info o akcích zahraničních i domácích. tedy obvyklý pracovní program.

V neděli dopoledne byly předány šátky a dekrety absolventům letošní Svojsíkovy školy, a to bratrům Kubovi a Skukumovi a sestře Cintě. Bratři Pepek, Luk a Drak složili činovnický slib a stali se po úspěšně absolvovaném vůdcovském kurzu kvalifikovanými vůdci.
O tom, že absolvování těchto akcí není opravdu jednoduché svědčí to, že s celkových 8 účastníků a účastnic Svojsíkovy školy absolvovali pouze 3 a ze 6 účastníků vůdcovského kurzu také 3. Dáváme zkrátka přednost kvalitě před kvantitou.

V neděli kolem poledne se všichni vydali na cestu domů spokojení a s novou energií, a určitě si nenechají ujít další setkání. Bude nás příště více? Určitě.

 

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je hanka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Skaut – český skauting ABS

Skaut ABS je skautské sdružení, které vychází ve své činnosti ze zásad světového skautingu a hlásí se k odkazu českého zakladatele A. B. Svojsíka.

Kontakt

e-mail: skautabs@skautabs.cz

telefon: +420 604 479 977
Malenická 1791/13, Praha 4, 148 00

skautabs.cz

Běží na redakčním systému WordPress.
RSS kanál pro články
RSS kanál pro komentáře