Naše Stovka stovce

Zde si můžete přečíst o některých vybraných dobrých skutcích, kterými se jednotlivá střediska snažila oslavit sté jubileum skautingu. Spoustu těch drobných, každodenních samozřejmě vypisovat nebudeme, ale jsme rádi, že příkaz denního dobrého skutku není pro většinu našich členů jen prázdnou frází.

Ve výčtu dobrých skutků několika středisek se shodně objevila pomoc při Tříkrálové sbírce, Květinovém dnu, Srdíčkových dnech, Světlušce…Dále lze zmínit třeba šití panenek k adopci pro UNICEF či roznášku Betlémského světýlka.

Z ostatních vybíráme:

BINGO

Chtěly jsme uspořádat nějaký program pro domov důchodců. Zjistily jsme, že v Anglii a USA se senioři často baví hrou zvanou BINGO. Sehnaly jsme si tedy pravidla, domluvily termín a připravily herní tikety. V jedno dopoledne jsme vyrazily za klienty Domova důchodců na Mikuláškově náměstí. Byly jsme velmi mile překvapeny hojnou účastí a také zájmem seniorů o tuto hru. Napínavou atmosféru při losování čísel se nám trochu podařilo odlehčit krátkým hudebním programem. Po něm se dolosovávala poslední čísla a čekalo se na to, kdo bude vítěz. Nakonec bylo vylosováno číslo díky němuž jsme měli hned tři vítěze. Ti byli po skautsku obdarováni diplomem, drobným dárkem, který vytvořily naše světlušky a něčím dobrým na zub. Následovalo společné foto s vítězi a rozloučení. Z tohoto setkání se seniory jsme si odnesly spoustu skvělých zážitků a moc se těšíme na příští akci. (Červánek, Brno)

Návštěva

Únorovou výpravu jsme naplánovali do Prahy, abychom mohli navštívit pátera Hloucha, který je dlouhodobě hospitalizován v rehabilitačním zařízení u sester Boromejek V Praze-Řepích. Akci hodnotím o to více, že tento nápad vzešel od Krtka a účast na výpravě byla vysoká. Vezli jsme p.Hlouchovi fotografie z naší činnosti. Lišky mu nakreslily veliký skládací obrázek a přivezli jsme mu pozdravy a kresby maminek a dětí z mateřského centra. Atmosféra setkání byla velmi hezká a opět jsme si uvědomili, že se vlastně nedá říct, kdo měl z dobrého skutku větší radost, zdali ten kdo ho realizoval, či ten, kdo ho přijímal. (Ivča, Ichtys, Mladá Boleslav)

Adra ČR

působí v České republice od roku 1992. Pomáhá lidem v nouzi jak v zahraničí tak i u nás. Je to humanitární organizace, která pořádá každý rok v době Velikonoc sbírku peněz právě pro tyto účely. Letos jsme se do ní zapojili i my. Děti jsou kouzelné a bezprostřední. Ihned si rozdělily úlohy v této pro ně zajímavé hře. Některé měly na táccích malé domečky s logem Adry, další dávaly lidem za štědrost veselé papírové tácky s kresbou šneka nebo obdarovávaly děti nafukovacími balónky, ostatní rozdávaly letáky. Člověk, kterého naše světlušky či vlčata oslovila, neměl zpravidla jinou šanci než dát do pokladničky nějakou minci. Za odpoledne 17. dubna 2007 jsme vybrali částku 2 932 Kč a při konečném hodnocení výsledků podle vybraných peněz jsme skončili celkově na krásném 7. místě ze všech zúčastněných.(Majka, Severka Zlín)

Bankomat

Na podzim než jsme jeli na prázdniny jsme šli z bankomatu vybrat peníze. U bankomatu už nikdo nebyl, ale za to z něj koukaly 3.000,- kč. Vzali jsme je a zašli jsme do spořitelny. tam nám podle psledního výběru zjistili, kdo vybíral. byla to paní z vedlejšího domu, a tak jsme jí večer peníze zanesli domů. (Javor, Nová Role)

Štěňátka

V parku u nádraží našly světlušky u stromu uvázaná dvě štěňátka v dost zuboženém stavu. Samy zavolaly mobilem policii a postaraly se o to, aby se štěňátka dostala do útulku anež si pro ně přijeli pečovali o ně. (Javor, Nová Role)

Opilec

Pomohli jsme opilému člověku, který spadl na hlavu, poskytli mu první pomoc a přivolali policii. Za svůj zákrok jsme byli velice pochváleni. (Stopaři, Brno)

Panenky

Tuto krásnou inspiraci jsem dostala z pražského střediska Gatagéwa. Za každou panenku, kterou vyrobíme a která se prodá za 600,- Kč, může být očkováno jedno dítě v třetím světě. Řekly jsme si, že to zkusíme. Jelikož mám velice šikovnou maminku, která mi ochotně nejen poradila, ale také pomohla, byly jsme schopny připravit „korpusy“ panenek, které děti mohly pouze „doupravit“. To znamenalo panenky obléci, přidělat vlasy a vyšít obličej. To představovalo ještě mnoho práce. Připravily jsme celkem 16 panenek různé barvy pleti – od bílé až po hnědou. Oblečené panenky s rodnými listy jsme pak „poslali“ do světa.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je Jakub Skácel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.